Chcete být připraveni na sezónu? Teď je ideální chvíle využít naší nabídku předsezónní servisní prohlídky, která prověří Váš stroj a připraví ho na sezónu.
Na trhu naleznete různé modely invalidních vozíků na elektrický pohon. Jen málo z nich ale umí to, co elektrické invalidní vozíky řady Handicare Puma. Mezi ty nejpoužívanější patří modely Handicare Puma YeS a Puma 40. Pro uživatele, kteří potřebují vozík menších rozměrů pak lze volit mezi modely Handicare Beatle a Puma 20.
Co nás zaujalo?
Polohování elektrického invalidního vozíku
Ovládací panel s tlačítky a joystickem lze umístit na libovolnou stranu, uživatel ho tak bude mít pod tou rukou, pod kterou ho potřebuje. Vybavení jako je klakson, výstražná světla, osvětlení či blinkry jsou poměrně běžné, pojďme se tedy rovnou podívat na to, jak vypadá ovládací panel a také si prohlédnout možnosti polohování.
Oranžová tlačítka s čísly 1 - 4 slouží pro nastavení rychlosti jízdy. Čím vyšší číslo, tím vyšší rychlost. Ve spodní části panelu těsně pod tlačítky je ukazatel aktuálního stavu baterií. Vedle něj je pak bílé tlačítko, kterým se panel - respektive vozík zapíná.
Polohování podnoží
Aktivujete modrým tlačítkem na levé nebo pravé straně dle toho, zda chcete polohovat pravou či levou nohu. Po aktivaci pomocí tlačítka se pro docílení konkrétní polohy použije joystick. Je to velmi snadné a pohodlné. Na obrázku můžete vidět zdviženou pravou podnož tohoto elektrického vozíku pro invalidy.
Polohování sedadla (předo-zadní sklon sedadla neboli kolébka)
Druhým modrým tlačítkem zleva aktivujete funkci, která umožňuje celé křeslo tak jak je naklánět dozadu. Ostatní prvky které lze polohovat (zádová opěrka, podnože) zůstávají v témže úhlu vůči sedlu a k předo-zadnímu náklonu tako dochází kompletně s celým křeslem. Po aktivaci funkce se požadovaného úhlu opět docílí naklápěním joysticku. I v nakloněné poloze křesla je pak možné dále měnit polohy ostatních polohovatelných částí vozíku. Celé křeslo nakloněné dozadu si můžete prohlédnout na fotografii zde.
Nastavitelná výška sedu
Modré tlačítko nalevo od červeného tlačítka pro klakson slouží k aktivaci funkce umožňující pomocí joysticku měnit výšku, ve které se křeslo nachází. Mezi podvozkem a křeslem je zdvižný mechanismus. Po aktivaci tlačítka a naklopení joysticku se tak uživatel i s křeslem může dostat výše, např. aby dosáhl tam, kam mu nižší poloha dosáhnout neumožňuje.
Nastavitelný sklon zádové opěrky
Tím samým způsobem jako se nastavují ostatní polohovací funkce lze samozřejmě nastavovat i sklon zádové opěrky, aby se uživatel mohl např. více položit.
Jen ještě dodáme, že jednotlivé polohovací funkce jsou volitelnou výbavou. Vozík si lze zakoupit s nimi i bez nich.
Video – ovládání a polohování
Zde si můžete prohlédnout video, které jsme věnovali jednotlivým ovládacím prvkům a představení toho, jakých všech poloh je možné s tímto elektrickým vozíkem dosáhnout.
Testovací jízda – Handicare Puma YeS je elektrický invalidní vozík do nepohody
Téměř každý je zvyklí pro řízení používat řídítka nebo volant. U těchto elektrických vozíků se však řídí joystickem. Je to páčka, kterou lze naklápět na všechny strany. Uživatel, který se s tímto tipem řízení ještě nesetkal, musí počítat s tím, že mu bude trvat pár minut, než si na joystick zvykne. Ve skutečnosti je to ale velmi jednoduché, takže to zvykání si bude trvat opravdu jen několik minut. Nakloněním joysticku dopředu se invalidní vozík rozjede dopředu. Po naklonění joysticku dozadu zase začne couvat. Obrovskou výhodou je schopnost otáčet se na jednom místě. Toho docílíte nakloněním joysticku do strany. Když ho naklopíte přesně doleva, začne se otáčet v podstatě kolem své osy doleva. To samé platí i doprava.
Jak už jsme uvedli výše, rychlost jízdy určujete tlačítky na ovládacím panelu, na nichž jsou čísla 1, 2, 3 a 4. Jednička pro nejnižší rychlost, čtyřka pro nejvyšší rychlost. Pro jízdu rovně dopředu držíte joystick nakloněný přesně dopředu. Když ho při držení dopředu mírně vychýlíte do strany, vozík začne při jízdě zatáčet. Celé je to snadné a intuitivní.
Pojďme se podívat na video z testovací jízdy:
A jak je to se zdoláváním nerovností a překážek na cestě?
Na rozdíl od velkého množství ostatních modelů, na které můžete na internetu nebo v ulicích narazit, má Handicare Puma YeS velká kola. Díky nim si poradí s jízdnou nejen po chodníku nebo asfaltu, ale také po trávníku nebo třeba ve štěrku. Obstojně zvládá i nájezdy ze silnice na chodník a troufli jsme si vyjet a sjet také středně velký obrubník.
Jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme. Jsme tu pro vás, tak nám klidně zavolejte na tel.: 737 814 199